
Лидерите на световните религии подкрепиха борбата срещу климатичните промени
- Екология
- Текст:

Повече от 30 лидери на различни църкви се събраха във Ватикана при папа Франциск и подписаха декларация преди срещата на върха на ООН по климата. Сред подписалите апела са представители на всички най -големи световни религиозни движения.
Папа Франциск:
"Позволете ми да предложа три концепции, които отразяват нашите съвместни усилия: отвореност към взаимосвързаността и споделено участие, движещата сила на любовта и призив за уважение."
Религиозните отбелязаха, че каноните на всичките религии подчертават необходимостта от спасяване на човешки животи и запазване структурата на мирозданието и затова те пламенно подкрепят климатичните цели, изразени от ООН.
Алок Шарма, председател на COP26:
"Нуждаем се от млади хора, които да продължат да призовават за промяна със същия плам, какъвто чуваме днес. Нуждаем се от академични гласове в публичния дебат с техния авторитет. И ние се нуждаем от религиозни лидери, които да използват своя морален авторитет, за да оправдаят тези действия".
Като символичен жест религиозните водачи хвърлиха шепа пръст върху саксия с младо маслиново дърво. 26 -тата сесия на ООН по климата, отложена миналата година, трябва да се проведе в Глазгоу, Шотландия през ноември.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?
