
Почти половината от електричеството в САЩ може да бъде произвеждано от слънчева енергия
- Соларна енергия
- Текст:

Почти половината от произнежданото в САЩ електричество до 2050 г. може да се извършва за сметка на слънчевата енергия, се казва в доклад на американското Министерство на енергетиката, наречен Solar Futures Study ("Изследване на бъдещето на слънчевата енергия"), който е публикуван на сайта на ведомството.
"При радикално намаляване на разходите, подкрепяща политика и мащабна електрификация, на слънчевата енергия може да се падне до 40% от произведената в страната електроенергия до 2035 г. и 45% до 2050 г.", се казва в доклада.
По данни на Министерството, разширяване на използването на слънчева енергия ще позволи да се създадат допълнително до 1,5 милиона работни места, без да се повишават тарифите за електроенергия.
В доклада се подчертава, че действащата администрация на САЩ е ангажирана с борбата срещу климатичните промени и възнамерява по-активно да превежда страната към възобновяеми енергийни източници.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?
