
Сърбия: От ръба на финансовия колапс до най-високия ръст в Европа
- Свят
- Автор:

Министърът на финансите на Сърбия Синиша Мали публикува нов доклад на Фонда на сръбския народ и държавата. В него той обяснява как Сърбия е станала лидер в региона от страна, намираща се на ръба на финансова катастрофа, съобщи сръбската информационна агенция RTS.
В обширна статия, озаглавена „Две десетилетия на икономическата политика на Сърбия - от финансовия крах до стабилизация и ускорен растеж", Мали преди всичко разглежда икономическата политика до началото на световната криза през 2008 г.
Той разглежда „болезнената, но необходима терапия" по време на тази криза, която включва фискална консолидация и програма за икономически реформи. Анализира също така и макроикономическите събития от 2019-2020 г. И накрая продължаване на борбата за повишаване жизнения стандарт на сръбските граждани.
„След пълната финансова катастрофа на страната, която бе на ръба на финансов колапс, ние достигнахме стабилна икономика, лидерство в региона и създадохме държава, която регистрира най-високите темпове на икономически растеж в Европа", коментира финансовият министър Мали (на снимката).
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?
