
Великобритания ще удължи забраната за международни пътувания до юли
- Свят
- Текст:

Британските власти възнамеряват да удължат международната забрана за пътуване до юли, а нарушителите могат да бъдат глобени с 5000 британски лири
Това съобщи The Times. Според изданието правителството е внесло съответните препоръки пред депутатите на 22 март. Гласуването по този въпрос е насрочено за 25 март и предвид увереното мнозинство в парламента на управляващата Консервативна партия, предложенията почти сигурно ще бъдат одобрени.
В този случай новите правила трябва да влязат в сила следващия понеделник.
Както пояснява The Times, до 30 юни всички пътувания в чужбина, които не се считат за жизненоважни, ще останат забранени, както се случва сега. Изключения ще бъдат правени за пътуване за работа, учене, лечение, посещение на роднина или приятел, който е зле, за сключване на брак или присъствие на сватбата на близък роднина, продажба на недвижими имоти.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?

DHL Express „отряза” потребителите от САЩ
КЕШ клуб
300
3 000
30 000