
В Бургас родители заместват болни учители в час
- Образование - актуално
- Автор:

В бургаско училище родители сами преподават в час материала, замествайки болни и отсъстващи учители.
В ОУ „Васил Априлов” в морския град в момента присъствено учат единствено началните класове от първи до четвърти, по-големите ученици са преминали на онлайн обучение.
Въпреки това дори и при това положение учителите не достигат – от общо 52-ма преподаватели, 11 отсъстват поради коронавируса, съобщи пред bTV директорката на училището Мариана Стефанова. Поради липса на преподаватели се е наложило да се прибегне до помощта на родители с необходимата подготовка и квалификация. Те ще попълнят преподавателския състав, докато учителите се върнат на работа.
До момента са се отзовали шестима родители, с които са сключени договори, и част от тях вече за поели задълженията на преподавателите.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?

DHL Express „отряза” потребителите от САЩ
Най-четено от Образование - актуално
КЕШ клуб
300
3 000
30 000