
Индия измества Китай в доставките на електроника на Запада
- Електротехника и електроника
- Текст:

Ръстът на индийския внос е особено забележим в Обединеното кралство и САЩ на фона на нарастващото геополитическо напрежение с Китай. Ако през ноември 2021 г. целият износ на електроника от Индия за САЩ възлизаше на 2,51% от китайските доставки, то през 2023 г. делът му се увеличи до 7,65%. В Обединеното кралство тази цифра се е увеличила от 4,79% на 10%. Индия също така е увеличила доставките за Австралия, Канада и Нова Зеландия.
Според агенцията индийските власти привличат производители на електроника с изгодни условия. Те намаляват данъците, опростяват процедурата за придобиване на земя и осигуряват капиталова подкрепа.
Най-големият завод за производство на смартфони, Samsung Electronics, се намира в Индия. Освен това Apple произвежда най-малко 7% от всички iPhone в страната чрез подизпълнителите Foxconn Technology Group и Pegatron.
През декември 2023 г. експертите вече говореха за предимствата на индийския пазар. Те посочиха високите темпове на икономически растеж и нивата на потребление като ключови фактори за привлекателността на индийския пазар.
До 2030 г. се очаква БВП на Индия да се удвои до 7 трилиона долара, уточнява Financial Times. Инвестициите в инфраструктура и недвижими имоти в Индия също растат.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 9 жертви и 63 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?

DHL Express „отряза” потребителите от САЩ

Бил Гейтс заяви, че ИИ ще спаси планетата от недостиг на лекари и учители
