
Доклад за климата: Европа е най-бързо загряващият се континент в света
- Актуално
- Текст:

Това се казва в изчерпателен доклад, публикуван в понеделник, в който се посочва, че Старият континент, който се затопля най-бързо в света, е бил с около 2,3 градуса по Целзий по-топъл миналата година, отколкото през прединдустриална епоха.
Сушата, която унищожава реколтата, рекордно високите температури на морската повърхност и безпрецедентното топене на ледниците са само част от последствията, споменати в доклада на Световната метеорологична организация и службата за изменение на климата Коперник на Европейския съюз.
На континента, който се затопля два пъти по-бързо от средното за света от 80-те години на миналия век, най-горещото лято в историята беше регистрирано миналата година, а страни като Франция, Германия, Италия, Португалия, Испания и Обединеното кралство регистрираха най-горещата година в историята на отчитането.
Hina
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?
