
Япония за първи път разреши продажбата на хапчета за аборт
- Важно от "Общество"
- Текст:

По-рано това се решаваше само чрез хирургически метод, пише The Guardian.
Такива лекарства могат да се използват в ранна бременност. В Япония е законно да се направи аборт преди 22-та седмица от бременността. Но обикновено се изисква разрешение от партньор и оставаше само хирургическият метод.
Министерството съобщи, че е одобрило лекарството на британската компания Linepharma. Включва двуетапно лечение с две различни хапчета. Самите таблетки могат да се приемат до 9 седмици от бременността.
Общата цена на хапчето и медицинската консултация ще бъде 100 000 йени (731 долара). Цената на хирургичния аборт в Япония варира от 100 000 до 200 000 йени ($731-1462).
През януари Американската администрация по храните и лекарствата (FDA) разреши на веригите аптеки за търговия на дребно да продават хапчета за аборт за първи път.
И още на 24 юни Върховният съд на САЩ отмени решението, което прави аборта конституционно право на жените. Съдът отмени решението "Роу срещу Уейд" от 1973 г., което признава правото на аборт за конституционно.
Сега въпросът за прекъсване на нежелана бременност ще се регулира от законите на всеки щат.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?
