
Цената на петрола пада поради опасения за търсенето
- Нефт и природен газ
- Текст:

Фючърсите за петрол Brent падат до 81,8 долара за барел поради опасения за търсенето на суровината
Световните цени на петрола падат с около 1% във вторник следобед, според данни от търговията. Търговците се страхуват от рецесия и влиянието й върху търсенето на петрол, следва от коментар на анализатори.
Към 13 часа цената на февруарските фючърси за петрол Brent падна с 1,06%, до 81,8 долара за барел, а януарските фючърси за WTI - с 1,18%, до 76,02 долара.
„Тъй като има вероятност западните икономики да влязат в рецесия, хаотичното излизане от политиката на нулев COVID-19 ще засегне икономическата активност на Китай, а глобалното търсене на петрол вероятно ще остане под натиск през първата половина на 2023 г.“, цитира MarketWatch думите на анализатора на Pictet Wealth Management Жан-Пиер Дюранте.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?

DHL Express „отряза” потребителите от САЩ
КЕШ клуб
300
3 000
30 000