
Най-скъпата предпазна маска
- Бижута
- Източник: AP
- Автор:

Израелската бижутерска компания Yvel съобщи, че изработва за свой клиент най-скъпата предпазна маска. Аксесоарът, който вече е задължителен в множество страни, ще принадлежи на китайски бизнесмен, който живее в САЩ.
Създател на екстравагантната предпазна маска е Исаак Леви – собственик и дизайнер на бижутерската компания. Той съобщи, че маската ще бъде изработена от 18-каратово бяло злато и ще бъде инкрустирана с 3600 бели и черни диаманти. Също така тя ще бъде снабдена с най-висок клас предпазни филтри, което е било едно от изрично поставените условия от купувача. Другите две условия са били маската да бъде готова до 31.12.2020 г. и да е най-скъпата в света.
„Третото условие беше най-лесно изпълнимо“, казва Леви и добавя, че самият той не би носил такава маска. Произведението ще тежи 270 грама, което ще го направи около 100 пъти по-тежко от обикновените маски и неудобно за носене.
„Парите може би не купуват всичко, но ако някой може да си купи много скъпа маска, с която да се предпазва от COVID-19 и в същото време да получи търсеното внимание, той трябва да е доволен от това", каза Леви.
В условията на глобална криза, когато много хора губят доходите си, носенето на толкова скъп аксесаоар изглежда цинично. Производителят обаче е благодарен за необичайната поръчка, защото тя ще даде работа на служителите и възможност на компанията да се запази.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?

DHL Express „отряза” потребителите от САЩ
