
САЩ въведоха търговски ограничения срещу компании от Китай, Грузия, Малайзия и Турция
- Свят
- Текст:

САЩ наложиха търговски санкции срещу Академията за военно-медицински изследвания в Китай и 11 от нейните изследователски института, както и срещу няколко компании от Китай, Грузия, Турция и Малайзия, които се занимават с електроника.
Санкциите срещу общо 37 компании са заради действия, които противоречат на интересите на външната политика на Съединените американски щати, съобщава РИА Новости, позовавайки се на Министерството на търговията на САЩ.
"Тези 37 организации са определени от правителството на САЩ като действащи противно на външната политика или на интересите на националната сигурност на Съединените щати", се казва в документа Министерство на търговията, който е публикуван във федералния регистър.
В докуметга се отбелязва се, че става дума за компании от Китай, Грузия, Малайзия и Турция.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Производството на компютри в Русия се е увеличило на фона на заместването на вноса

Неудържимият възход на електромобилите BYD

Руски атаки срещу Киев оставиха най-малко 8 жертви и повече от 70 ранени

Българи във Великобритания са отличени за принос в британската технологична индустрия

Серия земетресения разлюляха Истанбул (обновена)

Tesla със 71% спад на печалбите за първото тримесечие

Със смъртта на папа Франциск Аржентина осиротя

Проблеми с туристически резервации по празниците?
