Фондация УниКредит дарява 30 хил. евро в подкрепа на детството
- Проекти
- Текст:
Четири български проекта получават финансовата подкрепа от Фондация УниКредит на обща стойност 30 хил. евро. Те бяха избрани сред над 70 предложения, които се включиха в инициативата на фондацията и УниКредит Булбанк „В подкрепа на детството“ (Call for Europe 2020).
Всички кандидатури в България бяха разгледани от жури и избраните проекти финално бяха потвърдени от Фондация УниКредит.
Подкрепа за дейността си ще получат:
- „Като в приказките“ на фондация „Джендър Алтернативи“ (ДА) – 10 хил. евро – провеждане на тематични работнилци с деца, жертви на насилие. Чрез тях на децата, преживели насилие, ще се даде възможност да развият талантите и възможностите си, да преминат по-леко през травмата от преживяното насилие и да засилят своята социална интеграция.
- „Мога сам“ на сдружение „Дете и пространство“ – 10 хил. евро – проектът е насочен към деца с физически увреждания, които не могат да говорят и да използват ръцете си. Предвижда внедряване в практиката на съвременен високотехнологичен метод за допълваща и алтернативна комуникация, при който чрез движения на очите и насочване на погледа може да се използва специализиран софтуер за комуникация, синтезирана реч, обучение и развитие на когнитивни умения.
- „С катерачески умения към нови постижения“ на фондация „Конкордия България“ – 5 хил. евро – създаване на терапевтична програма за деца в неравностойно положение. Основната цел е чрез изграждане на стена за катерене да се допринесе за справянето с установените взаимно свързани проблеми от умствен, психологичен и моторен характер сред 60 деца в неравностойно положение.
- „Забавно е, лесно е“ на СНЦ Морски клуб „Приятели на морето“ – 5 хил. евро - проектът е насочен към 30 деца с различни здравословни проблеми на възраст от 10 до 15 г. Главната му цел е чрез използване ресурсите на морето (слънце, горещ пясък и морска вода) да се проведе рехабилитационна програма за подобряване на здравния им статус и психическото им състояние. Методът, който ще бъде използван, е известен като Деептерапия (подводна терапия) и включва упражнения и плуване под вода по водолазен способ.
„Вълнувам се всеки път, когато се докосна до проекти, които включват работа с деца. Чрез програмата Call for Europe опознавам различни светове и се радвам, че имаме възможност да помагаме на деца с различни потребности. Винаги е трудно да се избере между много качествени проекти, затова ние продължаваме да търсим партньорства и начини да бъдем полезни на смелите организации, които решават конкретни проблеми“, сподели Теодора Петкова, председател на журито и главен изпълнителен директор на УниКредит Булбанк.
Още по темата във
facebook