
Курсът на биткойна за първи път се изкачи над $51 хиляди
- Крипто
- Текст:

Тази сутрин, 17 февруари, курсът на биткойна на борсата Binance актуализира своя исторически максимум, достигайки $51,3 хил. След това цената на криптовалутата падна до $50,7 хил. За изминалото денонощие активът поскъпна с 3%.
Цената на главната цифрова монета нараства на фона на новините, че SynBiotic SE, чиито ценни книжа са регистрирани на Дюселдорфската фондова борса, обяви прехвърляне на част от средствата си в биткойн. В изявление на компанията се посочва, че този ход е предизвикан от опасения за масивна девалвация на еврото и долара.
„В дългосрочен план имаме повече доверие в биткойна, отколкото в евро или долари, чиято парична маса може да бъде увеличена непропорциално“, отбеляза Ларс Мюлер, главен изпълнителен директор на SynBiotic SE.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Достъпни технологии: цената за използването на ИИ е спаднала 280 пъти само за 1,5 години

В Китай отложиха първия в света полумаратон за хуманоидни роботи заради лошото време

Цената на златото с нов рекорд (обновена)

САЩ ще глобят TSMC за доставка на чипове за Huawei

САЩ и Русия размениха затворници

Нов микрочип работи със силата на мисълта, без да се имплантира в мозъка

Финансовите пазари връщат позициите си

„Има рискове”: Русия се готви за ниски цени на петрола
