Facebook е обвинен в гледане на потребители на Instagram чрез камери
- SEO & социални медии
- Източник: bloomberg.com
- Автор:
Facebook Inc. отново бива съден за предполагаем шпионаж на потребители на Instagram, този път чрез неразрешено използване на камерите на мобилните им телефони.
Искът произтича от съобщения в медиите през юли, че приложението за споделяне на снимки, изглежда, е имало достъп до камери на iPhone, дори когато те не се използват активно.
Facebook отрече докладите и обвини „бъг“, който каза, че е в процес на премахване. Според Facebook „бъгът“ се изразява в това, че задейства фалшиви известия, че Instagram има достъп до камерите на iPhone.
В жалбата, подадена в четвъртък пред Федералния съд в Сан Франциско, потребителят на Instagram от Ню Джърси Британи Кондити твърди, че използването на камерата е умишлено и е направено с цел събиране на „доходоносни и ценни данни за своите потребители, до които иначе няма да има достъп".
Чрез „получаване на изключително лични и интимни лични данни за своите потребители, включително в собствените им домове“, Instagram и Facebook са в състояние да събират „ценна информация и така да проучват пазара“, пише в жалбата.
В дело, заведено миналия месец, Facebook беше обвинен, че използва технология за разпознаване на лица за незаконно събиране на биометричните данни на своите повече от 100 милиона потребители в Instagram. Facebook отрече обвинението и заяви, че Instagram не използва технология за разпознаване на лица.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:
Появи се кандидат купувач за взривения „Северен поток 2”
Първи арести в Сърбия заради срутването в гарата на Нови Сад
Златото реагира „като по часовник“ на ескалацията в Украйна
Служители определят най-добрите работодатели у нас в независима онлайн класация
Американската армия тества картечница с изкуствен интелект
Разкриха кражба на криптовалута за около $ 1 милиард
Ще успее ли Австралия да забрани достъпа на деца до социалните медии
Отново полицейска стрелба с жертва в САЩ
Сняг и ниски температури в Централна Европа
КЕШ клуб
300
3 000
30 000