
Facebook е обвинен в гледане на потребители на Instagram чрез камери
- SEO & социални медии
- Източник: bloomberg.com
- Автор:

Facebook Inc. отново бива съден за предполагаем шпионаж на потребители на Instagram, този път чрез неразрешено използване на камерите на мобилните им телефони.
Искът произтича от съобщения в медиите през юли, че приложението за споделяне на снимки, изглежда, е имало достъп до камери на iPhone, дори когато те не се използват активно.
Facebook отрече докладите и обвини „бъг“, който каза, че е в процес на премахване. Според Facebook „бъгът“ се изразява в това, че задейства фалшиви известия, че Instagram има достъп до камерите на iPhone.
В жалбата, подадена в четвъртък пред Федералния съд в Сан Франциско, потребителят на Instagram от Ню Джърси Британи Кондити твърди, че използването на камерата е умишлено и е направено с цел събиране на „доходоносни и ценни данни за своите потребители, до които иначе няма да има достъп".
Чрез „получаване на изключително лични и интимни лични данни за своите потребители, включително в собствените им домове“, Instagram и Facebook са в състояние да събират „ценна информация и така да проучват пазара“, пише в жалбата.
В дело, заведено миналия месец, Facebook беше обвинен, че използва технология за разпознаване на лица за незаконно събиране на биометричните данни на своите повече от 100 милиона потребители в Instagram. Facebook отрече обвинението и заяви, че Instagram не използва технология за разпознаване на лица.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Отново за децата и рисковете в социалните медии

Открит е ключов протеин, който способства разпространението на рак на яйчниците

Какво става на борсите днес

Експерт назова нова причина за „лунна надпревара“

Без поскъпване на чиповете: новите мита на Тръмп няма да засегнат полупроводниците

Цената на петрол Brent падна под 70 долара за барел

Датски пристанищен оператор купува железопътната компания на Панамския канал

Какво става днес на борсите

Внимание при пазара за Великден!
Най-четено от SEO & социални медии
КЕШ клуб
300
3 000
30 000