
Министър Николова се срещна с ръководителя на фондация „Конрад Аденауер"
- България
- Източник: www.tourism.government.bg
- Автор:

Вицепремиерът и министър на туризма Марияна Николова проведе работна среща с Торстен Гайслер, ръководител на бюрото на фондация „Конрад Аденауер".
Министър Николова поясни, че оценявайки ролята и влиянието на Германия в регионален и глобален план, е важно да развиваме взаимноизгодни отношения в области от стратегическа важност за нашите две страни, сред които е и туризмът. Тя уточни, че през 2019 г. България е била посетена от над 9,3 млн. чуждестранни граждани с цел туризъм, като 761 156 са били немски граждани.
По време на разговора двамата обсъдиха и подновяването на работата по проекта за провеждане на обучение на български ученици в провинция Шлезвиг-Холщайн. Развитието, квалификацията и преквалификацията на кадри в туризма за нас е приоритет от първостепенно значение, уточни министър Николова.
От своя страна Гайслер заяви, че България е прекрасна страна, от която се интересуват все повече немски туристи. По думите му двете страни имат отлични двустранни отношения, които трябва да продължат и занапред. Той добави още, че фондация „Конрад Аденауер" е отворена за всякакви идеи и инициативи, които биха спомогнали за развитието на младите хора.
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Археолози откриха гробница на древноегипетски военачалник

Тръмп наложи първите си санкции срещу руски компании

Белият дом се унесе в мечти за Гренландия

Учени: възрастта на най-големия лунен кратер е 4,5 милиарда години

Агенцията на Мъск DOGE ще бъде ликвидирана през май

Русия поддържа в чужбина „сенчеста борса“ със специални валутни курсове

В маратонска реч сенатор демократ разгроми политиката на Тръмп

Китай пуска дроновете в бизнеса с таксита
