Как да държите екипа си под око от разстояние

Как да държите екипа си под око от разстояние Снимка: https://pixabay.com/

Работата от дома е нещо страхотно, но също така носи със себе си много трудности, които могат да повлияят на производителността и да попречат на кариерното израстване.

Според проучването на Buffer за 2019 г. за процеса на дистанционна работа, 17% от анкетираните съобщават, че изпитват затруднения с комуникацията и сътрудничеството, докато 8% от работниците споделят, че мотивацията е най-големият проблем, пред който са изправени.

Организирането на вашия екип и интегрирането на превантивни стратегии като тези ще ви улеснят да подпомогнете и подобрите производителността сред всички от екипа ви. Преди да започнете, уверете се, че имате известно време, за да се допитате за обратна връзка от страна на вашите колеги. Въпреки че тези съвети са чудесен начин за справяне с много от често срещаните трудови предизвикателства, най-добре е да персонализирате своя подход, за да можете да се справите с най-належащите бариери във вашата фирма.

Използвайте публични списъци със задачи

Всеки служител има свой план за деня, но списъкът със задачи за целия екип ще помогне на работещите да останат свързани и по-осъзнати как движат изпълняването на поставените задачи. Софтуерът за съвместна работа може драстично да повиши производителността на всички от екипа, макар работещи на разстояние един от друг. Този начин на комуникация може да подпомогне проследяването на напредъка, целите и ориентирането в сроковете за реализирането на проекти, като предлага общо пространство за целия екип.

Работата от вкъщи премахва натиска за изпълнение, който физическият офис осигурява; този натиск не е отрицателен и е основен аспект на силния работен процес за много хора. Създаването на тази компютърна среда е предизвикателство, но софтуерите за отдалечен екип като Basecamp, Asana и Fellow улесняват реализирането й.

Организирайте срещи в средата на работния ден

По средата на деня мотивацията започва да намалява. Хората мислят повече за плановете си за вечерта, отколкото за текущите задачи, което води до отлагане на част от задълженията за следващия ден. За да предотвратите спада на мотивацията и продуктивността по време на работния ден, проведете среща малко след обяда, за да обсъдите постигнатото до момента и да си поставите цели за оставащата половина от деня.

Обсъждането на постиженията има две незабавни ползи. Първо, това показва на служителите, че сте наясно какво правят всеки ден и не само виждате, но и оценявате усилията им. Второ, съвместното коментиране на това, което са свършили другите, може да мотивира служителите ви, да ги вдъхнови да се организират и да се опитат да наваксат през последните няколко часа от смяната им.

Поставянето на цели и координарането им между различни отдели или отделни работници създава усещане за единство. Работата в екип повишава моралния дух на колектива и вдъхновява всички да се гордеят с това, което правят. Вместо да преразглеждат задачите, те са в състояние да видят по-голямата картина и знаят, че дори най-простите елементи в списъка им със задачи имат голямо значение.

Редовно проверявайте всички

Единствено посредством домакинството на виртуални срещи или изпращането на отчети няма да успеете да поддържате екипа сплотен и под око. Като лидер трябва да покажете ангажираност и упорит труд, като активно комуникирате със служителите си. На всеки час изпращайте съобщение до колектива. Не е нужно да е дълго, за да им повлияе. Нещо толкова просто като: „Ей, екип. Как се справяме досега?“, може да се отрази доста мотивиращо.

Служителите, които се опитват да запазят мотивацията си и у дома, ще бъдат по-склонни да дават приоритет на работата си, когато знаят, че всъщност обръщате внимание на това. За хората е лесно да изпаднат в неползотворните мисли, че техният принос няма значение; обръщайте допълнително внимание на всички членове на вашия екип, които изостават или изглеждат дистанцирани.

Още по темата във

facebook

Сподели тази статия в: