
В Пентагона са инсталирали приложения за запознанства и игри на правителствени телефони
- Институции
- Текст:

Правителството на САЩ публикува доклад, в който се казва, че служители на Пентагона са инсталирали на служебните си смартфони приложения за запознанства, игри и вероятно TikTok. А това представлява потенциална заплаха за националната сигурност, съобщава PCMag.
Авторите на доклада установяват, че подразделения на въоръжените сили на САЩ позволяват на персонала да инсталира несанкциониран софтуер от публично достъпни магазини за приложения. Такива програми могат да събират лични данни от смартфоните без знанието на потребителя. По този начин би могла да бъде разкрита, например, конфиденциална информация за местоположението на служителите.
Докладът не посочва конкретните имена на приложения, които са били инсталирани на правителствените устройства. Обаче в него се казва, че служителите на Пентагона са били хванати да използват приложения за стрийминг на видео, за фентъзи-футбол,за запознанства и за "създаване на кратки видеоклипове".
Още по темата във
facebookСподели тази статия в:

Еврото ускори спада си спрямо долара след публикувани данни за инфлацията в Германия

26,7 милиарда години: каква е възрастта на Вселената

Митата на Тръмп възродиха силен икономически съюз

Илон Мъск пак пазарува привърженици на Тръмп

Френският съд елиминира Марин льо Пен от следващата президентска надпревара

Шведски журналист арестуван в Турция

Цената на златото продължава да расте

Американските учени загубиха 3 милиарда долара заради Тръмп
